אשמח לשמוע מכם  croiter@walla.co.il   sharonfaye125@yahoo.com כן איך אפשר לעזור?  054-4742943
טלפון

תסריט מוניקה לווינסקי

תסריט מוניקה לווינסקי

מוניקה מרחוב לווינסקי -  ארגנטינאית חביבה סימפטית,דואלית,תמימה במידה ונבהלת לעיתים . מספרת את החדשות מנקודת מבטה האישית,כאשר היא מרבה להזכיר את דודתה אסתריקה ושלל דמויות צבעוניות בסגנון שהוא כאין שילוב של מבטא וז'רגון  ארגנטינאי וספרדי לדינו,והיא נוגעת בסוגיות חברתיות כואבות ומציאה בחן פתרונות.

עמנואל – ספרדי או מקסיקני קטן ,משופם ונמרץ. הוא עובד בקונדיטוריה המתמחה במרצפן ובצק פילוס, גם הוא באולפן . הוא "המתרגם" בשפת הסימנים או בהערות המתייחסות  לדברי מוניקה. למרבה הצער הוא גם שלומפר ולא ממש חכם.

פנים.אולפן חדשות

מוניקה

הולה סאלום, קוראים לי מוניקה מרחוב לווינסקי . אנחנו פה מעליה ר-אסונה, ס-ניה,ס-ליסית. כל עליה אנחנו פה!

אין לי הרבה כסף אבל יש לי חדס'ות. והרי החדסות.!

דודה ש'לי אסתריקה ,נסמה הולכת ליש'ון בסעה סס,וקמה בסתיים בלילה. (היא לא עובדת בתנובה) אבל קקה סה. בזמן היא קמה ,היא סמה...סלחות,מסלגות,סירים הכול בכיור אינ מוג'ו...

עמנואל

(מדגים בפנטומימה את תהליך ההשריה בכיור)

מוניקה

קקה יוסא הכול נקי,נקי,וכול הבית מלוכלך. באמצע היא במטבח,פתאום הפסקת חסמל,עכשיו בדרך כלל היא 

קוראת לג'ינג'י הצ'דיק,הוא אינסטלאטור גנב!למה? למה לא?! הוא יודע גם סה וגם סה! עכשיו לילה ,והיא בחוש'ך לבד,מסכנה. אז היא מתקש'רת לסוניה. עכש'יו סוניה עובדת בטיב טעם,וגם עוש'ה עבודה בבטוח לאומי,היא פלנצ'ה...

עמנואל

(מדגים כביסה)

מוניקה

קוסינה...

עמנואל

(מדגים בישול)

מוניקה

היא מחליפה חתולים לקסיסים...

עמנואל

(מנסה לחתל את עצמו עם חתול)

מוניקה

אין היא נסמה-רעה! אבל עובדת קסה,ואצלה הבעל ביש'יבה,והבן ביש'יבה,ורק היא לא יוש'בת מסכנה!

אז דודה ש'לי,אומרת לסוניה:"קארידה את בעבודה? אני מסלמת לך כמה את רוצה רק בואי מהר,בלי לחץ. למה אני בחוש'ך,אין חסמל!אולי סריך לבדוק בארון חסמל אני פוחדת..." וסוניה אמרה ש'תבוא.

אז אסתריקה מחכה בסבלנות עצבנית,קקה נרדמת אבל ערנית.פתאום סילסול באינטרקום (נבהלת) "מי סה יכול להיות באמצ'ע הלילה..? "פישקדו קון לימון!!"

עמנואל

(נראה רדום,קופץ ממקומו מדגים ,דג עם לימון או מחווה ,'לא עלינו חס ושלום' שזו משמעות הביטוי)

מוניקה

(ממשיכה) מסכנה ש'כחה שזו סוניה,וסוניה ש'כחה לסלסל באינטרקום,סלוס פעמים,שסה סימן,שסה היא..בסוף סוניה עלתה והרימה איזה פקק,ואיסה יופי נדלק האור!!קל אלגריה!! איך הדודה ש'לי שמחה וסוניה עוד פחות.יש'בו אכלו איז'ה מעדן.פתאום,סוניה קופצ'ת באיטיות,ואומרת: "מה את מסוגעת,מה את קונה כז'ה מעדן יקר?ז'ה עולה 5 ₪ בסופר. וסה כמות קטנה במקום 200 מ"ג סה 125 מ"ג. דודה ש'לי תפסה פאניקה,ורגועה הלכה למקרר...פותחת קופסה חדש'ה  של חומוס,בואנה גם סה חצ'י קופסה,והמחיר ממש לא חסי! ועוד ש'קית של במיה קפואה גם סה חסי,ומחיר כמעט  ש-לו-שים שקל.מה קורה פה?! התעצבנה!

וואלה נהייה לה מה סה לא טוב בלב...סה מה ש'היא אוכלת בלבד!! חומוס,במיה ומעדן-ז'הו! מה תעס'ה עכשיו?! סוניה ניסתה להרגיע אותה בצעקות,שסה פש'וט חייבים לתבוע את כולם ודודה סלי בוכה –צוחקת...עלה לה לחץ' דם והיא מתעלפת בעמידה. וגם החסמל שוב קפץ'.

עמנואל

(עמנואל מתעלף ותאורה מהבהבת)

מוניקה

אני עכש'יו רוסה לדבר לכול היסרנים ,ולכול עם ישראל..

מה סה צ'ריך להיות?! 

אנחנו צ'ריכים להיות כמו משפחה אחת שדואגים  וחושבים אחד על הש'ני...

עמנואל

(מדגים עיגול)

מוניקה

כול התקצ'יב המדיני מה סה..? סה כ-מו עוגה ממאספן...

עמנואל

(פורס לפרוסות עוגת מרצפן)

מוניקה

אנחנו צ'ריכים לחלק הכול בשווה בינינו ,כול אחד לפי ס'רכים ש'לו.אחד צ'ריך פרוסה גדולה אחד ק-טנה...אבל כולנו בהסכמה...להפסיק כול אחד חוש'ב על הקולו ש'לו ,ועל הכיס ש'לו! ומי שיוש'ב יכול גם לעבוד בעמידה!! יכול גם לש'רת בצבא,כמו כולם. כמו דוד המלך. היה לו בית מלון, היה מנגן בכינור,היה גם עוש'ה ג-בינה מעזים , נילחם באויבים ולפעמים אם היה זמן היה ,מלך .לא סתם מלך היה גם מדבר עם אלוהים.

עמנואל

(מקשיב מגלגל עיניים מצד לצד,וזולל חתיכה ענקית של עוגה)

מוניקה

ובכלל איז'ה ש'טויות אנשים קונים וקונים... מה אתם קונים? אני קונה רק מה ס'ריך בבית, קקה בש'ביל האיזון  אני ש'ומרת שהחיים ש'לי בבלאגן,נכון עמנואל?

(מוניקה מתבוננת לבועה של עמנואל ,עמנואל בפריז ואז נכבה האור באולפן)

הלו!!מה קרה לחסמל ?!? קארחוווווו 

מאת : שרון פיי